Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

adwokacki

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Entuzjasta prawa

Opis bloga

Blog z poradami prawnymi

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 30967 osób

Adwokacki blog6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

Traktujesz swoich pracowników doskonale, opłacasz im pensję, udzielasz im płatnych urlopów czy też proponujesz ponadprogramowe dodatki. Mimo to, z któregoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Pojawiają się w pracy na czas, robią co do nich należy lecz ich postawa i wyniki nie są satysfakcjonujące. Wówczas doznajesz olśnienia. Twoim zatrudnionym brakuje istoty dobrej etyki pracy: motywacji.

Żeby pracownicy z radością przechodzili do swoich zadań, rezultatem czego będą lepsze wyniki ich działań, wypróbuj sześć sugestii, które pomogą Ci zmotywować pracowników.

1. Najważniejszym sposobem na zmotywowanie zatrudnionych jest sprawienie, aby odczuwali, że ich profesja jest niezmiernie ważna. Ostatnie badania potwierdzają, iż praca, dzięki której czuje się sens będzie stosownie wynagradzana. Znakomitym sposobem na to jest ustalenie celów i wizji swojej firmy oraz zobowiązanie pracowników do realizacji postanowień.

2. Otwarta komunikacja i wydajne dzielenie się informacjami ze swoimi pracownikami, aby mieć jasny obraz tego w jakim kierunku podąża firma. To gwarancja na to, że będą podejmowane poprawne decyzje na bazie bieżącej sytuacji.

3. Każdy pracownik powinien mieć wyznaczone indywidualne cele związane z podjętym stanowiskiem. Nie wystarczy jedynie określenie obowiązków, każdy musi pozostać poinformowany dodatkowo o przewidywanych efektach. Przez określenie ról i oczekiwań, pracownicy będą szczegółowo wiedzieć czego wymaga od nich firma.

4. Doglądanie efektów, ale nie w taki sposób aby kogokolwiek obarczać. Poprawna komunikacja winna odbywać się na rozmowie, aby pracownik wiedział co poszło nie tak i jakim sposobem polepszyć sytuację.

5. Budowanie zespołów, w których ludzie będą sobie ufać i nawzajem się motywować. Przez to umożliwi się im odrobinę niezależności w niezależnym zarządzaniu.

6. Uznanie jest dalej mocnym motorem do działania. Ażeby zatrudniony jak najlepiej wykonywał swoją pracę, powinno się pozwalać na skuteczne pochwały za osiągnięte cele.

Gdy pracownik ma zapewnione stosowne warunki, wypowiedzenie umowy o pracę jest rzadkością.


Głosuj (0)
15:33:09 14/03/2016 [Powrót] Komentuj