Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Prawa pracownicze

adwokacki

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Entuzjasta prawa

Opis bloga

Blog z poradami prawnymi

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 30967 osób

Adwokacki blogPrawa pracownicze

Zaledwie kilka lat temu, ochrona pracowników była nieduża jeśli w ogóle jakaś była. W tym okresie traktowanie zatrudnionego dobrze bądź źle spoczywało w kwestii właściciela firmy. Warunki pracy były nierzadko ubogie: przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy niedostateczne a wielokrotnie nie przestrzegane. Większość zatrudnionych nie odbierała żadnych korzyści z odszkodowania – nie było ubezpieczeń.

Wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej, zainicjowany został ruch migracji społeczności chłopskiej do miast. Sporo osób chciało odszukać pracę w prężnie ewoluującym mieście. Albowiem liczebność zatrudnionych wzrastała z uwagi na narastające zapotrzebowanie gospodarki, warunki pracy gwałtownie się pogorszyły. Rząd stanął na wysokości zadania i wdrożył ochronę praw zatrudnionych, które z upływającym czasem stały się podstawą dla współczesnego prawa pracy.

Prawo pracy zapewnia ramy prawne w zakresie traktowania zatrudnionych. Wyraźnie określa sprawiedliwe wynagrodzenie, akceptowalny poziom warunków pracy i godzin pracy, sposób traktowania podwładnych, procedury zatrudnienia i zwalniania z umów. Prawo pracy chroni dodatkowo przed dyskryminacją na podstawie płci, wieku, rasy i religii.

Niezgodne z prawem lub bezpodstawne zwolnienie odnosi się do sytuacji, w której zatrudniony czuje iż został on mylnie zwolniony ze swojego stanowiska. Może to wynika z braku określonego wypowiedzenia czy stosownej odprawy z tytułu zwolnienia. Nie ma znaczenia co jest powodem zwolnienia – istnieją pewne procedury, które muszą być egzekwowane. Wypowiedzenie umowy o pracę musi zostać sporządzone odpowiednio z obowiązującymi dyrektywami. W razie wątpliwości skontaktuj się z adwokat Wrocław prawo pracy.


Głosuj (0)
15:34:24 14/03/2016 [Powrót] Komentuj