Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Co uczynić przed zatrudnieniem pracownika?

adwokacki

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Entuzjasta prawa

Opis bloga

Blog z poradami prawnymi

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 30967 osób

Adwokacki blogCo uczynić przed zatrudnieniem pracownika?

Kiedy jeden z pracowników odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W czasie procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich pretendujących kandydatów w celu ustalenia, który z nich jest najbardziej odpowiedni na nowe stanowisko.

Trzeba być rozsądnym przy wyborze. Jeżeli popełni się błąd w czasie toku rekrutacji, możliwe iż będziesz zmuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się najpierw wydawało.

Nie zapominaj, iż możesz zostać pozwany za bezprawne zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu pracownika z pogwałceniem jego praw. Jeśli chcesz utwierdzić się, że dana osoba nie spowoduje dla Ciebie kłopotów należałoby, by postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

1. Zapytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Uposażenie jest kluczowym zagadnieniem dla obu stron, w takim przypadku należy upewnić się, że warunki umowy będą jasne. Jeśli pretendent oczekuje nazbyt wiele, można po prostu odrzucić jego wniosek.

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Wskazane jest sprawdzenie czy informacje zawarte w CV są autentyczne.

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje wielorakie sprawy, takie jak honorarium za nadgodziny i politykę firmy. Dając za przykład zaplanowałeś zwolnić zatrudnionego, albowiem dopuścił się on naruszeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeżeli pozwie Cie on o nieprzepisowe zakończenie umowy, dokument ten może być dowodem na zgodę zatrudnionego na warunki zatrudnienia.


Głosuj (0)
15:34:49 14/03/2016 [Powrót] Komentuj